EN
AKÇAY “SKOR AVANTAJIMIZI BURAYA TAŞIMAK İSTEDİK”

Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanş karşılaşmasında yarın (Perşembe) Estonya temsilcisi Nomme Kalju takımıyla oynayacağımız maçın zorlu geçeceğini ifade etti.

 

Teknik Direktörümüz Akçay, yarın oynayacağımız karşılaşma öncesi Kadrioru Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında, iki ayaklı müsabakalarda ilk maçta avantaj elde etmenin önemli olduğuna dikkati çekerek, "1-0'lık avantajımızı buraya taşımak istedik. Yarın 2 güçlü takımın müsabakası olacak. Maccabi Haifa gibi bir takımı eleyen ekiple karşılaşacağız. Kendi liginde 19 maç yapmış ve 8 milli futbolcuya sahip bir takımla oynayacağız." diye konuştu.

Rakiple ilgili tüm detayları bildiklerini belirten Akçay, "Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sonucu maçtan sonra göreceğiz." dedi.

Teknik direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, kendisi için ligin daha öncelikli olduğunu ifade ederek, konuşmasına şu şekilde devam etti: "Osmanlıspor'un Avrupa kupalarında mücadele etmesi önemli ama kişisel düşüncem benim için lig her şeyin önünde. Ligdeki başarı her şeyin önünde! Osmanlıspor, ligde kalıcı takıma dönüştüğünde şampiyonluklar yaşayabilir. Bu potansiyele sahip... Kulüp yapısı oluştuğunda Avrupa kupalarını oynamak kolaylaşacak. Potansiyel var, biz bunu hissediyoruz."

Yeni transferlerin takıma yavaş yavaş monte edileceğini anlatan Akçay, "Diabete'nin geçmiş yıllarda erken başlangıç yapması soruna neden olmuş. Diabete'yi kullanmak için temkinli davranıyoruz. Doktor ve antrenör arkadaşlarla da bunu konuştuk. Diabete konusunda acele etmeyeceğiz. Yeni katılan arkadaşların fiziksel değerleri netleşmedi. Engin Bekdemir'in sakatlığı olmasa belki kullanabilirdik. Takımın yapısı içinde herkese şans vereceğimizi söyleyebilirim. Şahıslardan çok kulübün menfaati önemli." değerlendirmesini yaptı.

 

KILIÇASLAN, “ÇOK ZORLU BİR MAÇ BİZİ BEKLİYOR”

Basın toplantısına katılan takım kaptanlarımızdan Erdal Kılıçaslan, yarın kendilerini çok zorlu bir maçın beklediğini ifade etti. İlk maçı 1-0 kazanmalarına rağmen rakibin gücünü bildiklerini anlatan Erdal Kılıçaslan, "Çok zorlu bir maç bizi bekliyor. Maçtan sonra bunun farkına vardık. Yarınki maç için iyi bir hazırlık yaptık. Tüm takım arkadaşlarımın hazır olduğunu biliyorum. Biz gücümüzün farkındayız ve bunu yarın sahaya yansıtmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

 

TÜM HABERLER
EN
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ