EN
Akçay: "Yarın işimiz kolay değil"

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda Zimbru ile karşılaşacak olan Osmanlısporumuz'un Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, zor bir karşılaşmanın bizi beklediğini dile getirdi.

 

Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda, yarın Zimbru ile yapacağımız ikinci karşılaşmanın zor olacağını söyledi. Osmanlı Stadımız'daki antrenmanın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Akçay, "İlk maçın 2-2 sona ermesi avantaj gibi gözüküyor ancak rakibimizin oyun tarzı, gençliği ve aç oyunculardan kurulu olması bizim yarın işimizin zor olacağını gösteriyor." dedi.

Rakibin kaybedecek bir şeyi olmadığına dikkati çeken Akçay, şunları söyledi: "Rakibimiz ilk müsabakada oynatmadığı bazı oyuncuları bize karşı oynatacaktır. Kaybedecek bir şeyi olmadığı için risk alarak oynaması işimizi zorlaştıracak. Avrupa Ligi'nde tecrübesinin olması rakibimizin avantajı. Biz de sahada dik durarak, taktik duruşumuzu sahaya yayarak sonuca gitmek istiyoruz."

Konuşmasında taraftarlara da seslenen Teknik Direktörümüz Akçay, Avrupa Ligi'nin kendine münhasır bir lig olduğunu belirterek, "Taraftarımızın sakinliğini ve saygısını koruması gerekiyor. Centilmen bir taraftarımız var. Ankara'ya, ülkemize ve basına karşı sorumluluğumuzun büyüklüğünü biliyoruz." diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay ile basın toplantısına katılan takım kaptanlarımızdan Numan Çürüksu ise; "İlk maç 2-2 bitti. Bu bizim için avantaj gibi gözüküyor ancak rakibimiz küçümsenecek bir ekip değil. Evimizdeki avantajı kullanmak istiyoruz." şeklinde görüş belirtti.

 

Diğer yandan Mor-Sarılı ekibimiz Osmanlı Stadımız'da yaptığı hafif tempolu antrenmanla UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turu rövanş karşılaşmasında Zimbru'yla oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamladı. 

 

TÜM HABERLER
EN
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ