EN
  • Anasayfa
  • Haberler
  • " Gerek ismimizi, gerekse ülkemizi temsilden dolayı baskı hissedeceğiz "
" Gerek ismimizi, gerekse ülkemizi temsilden dolayı baskı hissedeceğiz "

Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, rakibimiz Olympiakos’un elde ettiği başarılı sonuçların işlerimizi zorlaştıracağını söyledi.
 
Karşılaşma öncesinde düzenlenen basın toplantısına katılan Akçay, "Olympiakos kendi liginde ve Avrupa Ligi'ndeki başarılı sonuçlarıyla ve coşkulu seyircisiyle işimizi zorlaştıracak." dedi.
Önemli bir karşılaşmaya çıkacağımıza dikkati çeken Akçay, "Gerek ismimizi, gerekse ülkemizi temsilden dolayı baskı hissedeceğiz. Bunun üstesinden gelecek oyunculara sahibiz. 2017 yılı skor olarak bize birşey vermese de sahaya koyacağımız mücadele ile Olympiakos'a zorluklar çıkarabileceğimizi düşünüyorum. İki ayaklı olan bir maçta kazanmayı düşünüyoruz ama kazanamıyorsak yenilmemeyi de düşünüyoruz. Hem baskı hissedeceğiz, hem de coşkumuz olacak." değerlendirmesini yaptı.
 
"Oyun karakterimizi sahaya yansıtacağız"
Teknik Direktörümüz Akçay, tecrübesi yüksek oyuncularla stratejiler geliştirebileceğimizi belirterek, "Oyun karakterimizi sahaya yansıtacağız." diye konuştu.
Rakibin oyun tarzının takımımıza benzediğini anlatan Akçay, şöyle devam etti: "Onu da yarın sahada uygulayacağız. Savunmada aksayan yönleri var. Özellikle sağ kanattan atak geliştiriyorlar. Sıkıştırmayı ikinci bölgede yapıyorlar. Seyirci coşkusuyla birinci bölgede de baskı yapacaklar. İlk yarım saatte bizim kontra ataklarımız olacak."
 
"Ben yine ligi önemsiyorum"
Kendisi için önemli olanın Süper Lig olduğunu hatırlatan Akçay, "Ben yine ligi önemsiyorum. Tercihim ligdeki performanstan yana. Günlük yaşayan bir ülkeyiz. Bunun değişmesi adına yarın başarılı olmak istiyoruz. Bir Türk ekolü yok. Bazı galibiyetleri şansa, yenilgileri de şanssızlıkları bağlıyoruz. Mutlu olalım istiyorum." diyerek görüşlerini açıkladı.
 
Webo “İki ayaklı bir maç”
Basın toplantısına katılan Osmanlısporumuz’un tecrübeli golcüsü Pierre Webo yarın Yunanistan ekibiyle büyük bir maç oynayacağımızı ifade etti. Osmanlısporumuz için önemli bir maça çıkacaklarına dikkati çeken Webo, "İlk kez böyle bir mücadelede bulunuyoruz. UEFA'nın başlangıcından bu yana bu lige önem veriyoruz. İki ayaklı bir maç! Avantajlı bir skorla dönmek istiyoruz. Ankara'da ikinci maçı oynamak istiyoruz." değerlendirmesini yaptı.
Karşılaşmanın başındaki baskıyı kırdığımızda avantajlı bir skor alacağımızı dile getiren Webo, şöyle konuştu: "Kendi ligimizde bu tarz maçlar çıkardık. Bu tarz maçlarda bulundum. Takım deneyimine baktığımızda bu tarz maçları ligde oynadık. Önemli olan fırsat yaratmak! Ligdeki son maçımızda fırsat yakaladık ama atamadık. Takım olarak bu konuda fırsatı iyi değerlendirmek istiyoruz."

TÜM HABERLER
EN
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ