EN
Osmanlısporumuz, geleceğe yatırım yaptı

Osmanlısporumuz, Uruguaylı file bekçisi Santiago Mele ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. 20 yaşındaki genç kalecimiz bu sezon Ankaragücü’nde kiralık olarak oynayacak.

 

Osmanlısporumuz, yine flaş transferlerden birisine imza attı. Mor-Sarılı ekibimiz, 27 kez Uruguay Milli Takım forması giymiş olan Santiago Mele ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Ülkesinde Fernando Muslera’nın veliahttı olarak gösterilen genç kaleci, ilk yıl Başkentimiz’in 1. Lig’deki temsilcisi Ankaragücü kadrosunda yer alacak.

 

KARAYEL; “GELECEĞİN TAKIMINI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Mele transferi ile ilgili olarak yine çok önemli bir transfere daha imza atmış olduğumuzu belirten yöneticilerimizden Cenk Karayel, “Uruguaylı Santiago Mele ile 5 yıllık sözleşme imzaladık. Karakteri, kişiliği ve çalışma azmiyle örnek bir oyuncu. Genç oyuncumuz 1 yıl Ankaragücü’nde kiralık olarak oynayacak. 27 kez Uruguay Milli Takım forması giymiş olan genç kalecimizin ileride Osmanlıspor’a çok faydalı olacağını düşünüyoruz. Gelecekte daha iyi bir Osmanlıspor’a sahip olabilmek ve tekrar Avrupa Kupaları’nda boy gösterebilmek için geleceğin takımını oluşturmaya çalışıyoruz. U20 Dünya Kupası’nda takip ettik ve birçok kulübün transfer listesindeki oyuncuyu, Osmanlısporumuz’a kazandırdığımız için mutluyuz” şeklinde konuştu.

 

MELE; “TÜRKİYE’YE GELEBİLMEK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS”

Büyük bir oyuncu olabilmek için Türkiye’ye gelmesinin kendisi için büyük bir şans olduğunu ifade eden Santiago Mele, “Buraya gelmeden önce Türkiye ve Osmanlıspor hakkında internette araştırma yapmakla kalmadım aynı zamanda Uruguaylı oyunculardan da tavsiye aldım. Galatasaray kalecisi Fernando Muslera’yla da konuştum ve Türkiye, Türk insanı, Osmanlıspor hakkında çok olumlu şeyler söyledi. Özellikle Osmanlıspor’un benim için çok büyük bir şans olacağını belirtti. Muslera’yla aynı ülkede yer almak ve onun veliahttı olarak gösterilmem benim için çok büyük bir sorumluluk. Kimsenin yüzünü kara çıkarmamak için çok çalışacağım” dedi.

5 yıllık sözleşme imzalayan ve 1 yıl Ankaragücü’nde kiralık olarak oynayacak olan genç kalecimiz, Ankaragücü hakkında ise şunları söyledi: “Buraya gelmeden önce Ankaragücü’nü de araştırdım ve çok etkilendim. İnanılmaz bir taraftara sahip olduğunu gördüm. Türkiye’nin en büyük ve en köklü kulüplerinden birisi olduğunu öğrendim. 1 yıl kiralık olarak Ankaragücü forması giyeceğim ve oynayacağım süre zarfında onların mutluluğu için uğraşacağım.”

TÜM HABERLER
EN
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ