EN
''Taktikten çok dikkat ve konsantrasyon daha önemli''

Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay, " Taktikten çok, dikkat ve konsantrasyon bu maçta daha önemli olacaktır. Özellikle ters kademe ve ölü toplar konusunda konsantrasyonumuz yüksek olursa Villarreal'in işini çok daha zorlaştırabiliriz." dedi.
 
UEFA Avrupa Ligi L Grubu 4. hafta maçında yarın İspanya temsilcisi Villarreal’le karşılaşacak olan Osmanlısporumuz’un teknik direktörü Mustafa Reşit Akçay maç öncesi basın toplantısı düzenledi. Karşılaşmanın oynanacağı El Madrigal Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Akçay, "İlk maçta gücümüzü onlarla paylaştık. Burada avantajlı olan onlar. Haddimizi bilerek ve sahanın her yerinde iyi mücadele ederek, iyi bir sonuçla dönmeyi planlıyoruz. Maçlar oynanmadan sonucu belli olmaz. Fiziksel ve psikolojik olarak iyi durumdayız. Ligdeki mağlubiyetler bizi olumsuz etkilese de bu maça çok fazla etkisi olacağını sanmıyoruz. Villarreal'e bazı zorluklar çıkaracağız." şeklinde konuştu.
Villarreal gibi ekiplere karşı nasıl oynayacaklarıyla ilgili tecrübe sahibi olduklarını dile getiren Akçay, şunları kaydetti: "Orta sahada etkin pas hareketlerini durdurarak, hızlı oyuncularla Villarreal kalesine gitmek bizim de düşüncemiz. Taktikten çok, dikkat ve konsantrasyon bu maçta daha önemli olacaktır. Özellikle ters kademe ve ölü toplar konusunda konsantrasyonumuz yüksek olursa Villarreal'in işini çok daha zorlaştırabiliriz."
 
“BELAMIZI BULDUK”
Grupta 4 puanımızın bulunduğunu, bunu 7 veya 8'e yükseltmemiz halinde gruptan çıkabileceğimize inandığını kaydeden Akçay, "Zürih maçı en düşük konsantrasyonla oynadığımız maçtı ve belamızı da bulduk. Her şeye rağmen lig ve Avrupa arenasında mücadele etmeye güçleri yetecek karaktere sahip oyuncularım var." ifadelerini kullandı.
 
“KADRO DERİNLİĞİMİZ ZAYIF”
Spor Toto Süper Lig'in takımımız için büyük önem taşıdığını ancak çok fazla maç oynamamızın handikap olduğunu dile getiren Akçay, "24 günde 8 maç yapacağız. Bu, henüz tanışmadığımız bir şey ve futbolcularım buna fiziksel uyum sağlamakta zorlanıyor. Ayrıca hesapta olmayan sakatlıklar var ve kadro derinliğimiz de zayıf. Her şeye rağmen bunun üzerinden gelecek bazı yöntemlerimiz var. Oyuncularımıza güveniyorum." değerlendirmesinde bulundu.
 
MUSA ÇAĞIRAN: “ÇOK İSTEKLİ GELDİK”
Osmanlısporumuz’un tecrübeli isimlerinden Musa Çağıran ise Villarreal maçının ekibimiz için çok önemli olduğunu aktararak, "Çok istekli geldik. Ligde son 2 haftadır mağlup oluyoruz. Bu bizi kötü etkiliyor ve bir an önce eski günlerimize geri dönmek istiyoruz. Temkinli ve haddimizi bilerek oynayıp, bu deplasmandan iyi bir sonuç ve avantajla dönmek istiyoruz." şeklinde görüş belirtti.

TÜM HABERLER
EN
BİZİ SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ